Jak wybrać kubeczek menstruacyjny?

Każda kobieta raz w miesiącu przechodzi trudne dni zwane miesiączką. Jest to dla kobiet szczególny czas poczucia dyskomfortu psychicznego i fizycznego. Wiele z nas stosuje powszechne środki higieniczne w trakcie miesiączki, czyli podpaski i tampony, jednak alternatywą dla nich stały się kubeczki menstruacyjne. Coraz więcej kobiet korzysta z tej nowej metody.

Co to jest kubeczek menstruacyjny i jak wybrać?

Kubeczek menstruacyjny jest to sylikonowy przyrząd w kształcie lejka, który kobieta umieszcza w pochwie podczas krwawienia, następnie oczyszcza strumieniem ciepłej wody i następnie aplikuje w ten sam sposób. Pierwszy Polski kubeczek menstruacyjny Perfect Cup dostępny jest dostępny w dwóch rozmiarach S oraz M – do wyboru zależnie przede wszystkim od obfitości miesiączki, ale również od tego czy jest się po przebytej ciąży. Kolejnym czynnikami które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru kubeczka jest wzrost, wiek i budowa ciała.  Kubeczki menstruacyjne, to wygoda, komfort oraz wysoka higiena.

Jak się używa kubeczka menstruacyjnego?

Jeśli zamierzasz pierwszy raz użyć kubeczka menstruacyjnego w tym miesiącu, pierwszym krokiem oczywiście jest dobór odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu, następnie zdezynfekuj go dokładnie. Następnie umyj dokładnie ręce i ściśnij kubeczek w kształt litery C, następnie przyjmij wygodną pozycję i wsuń kubeczek do pochwy, nie może on wystawać, ale pamiętaj by nie wsuwać go za głęboko, następnie kubeczek powinien rozwinąć się w pochwie, a jego ścianki powinny przylegać idealnie do ścianek pochwy. By upewnić się, że odpowiednio wsadziłaś kubeczek wsuń palec i sprawdź czy jego ścianki idealnie przylegają do ściany pochwy. Opróżniaj kubeczek od 2-4 dziennie, myjąc go pod ciepłą wodą, a następnie postępuj identycznie jak za pierwszym razem. Pamiętając by dokładnie przylegał do ścianek pochwy.

Kubeczek menstruacyjny jest to innowacyjny sposób, wiele kobiet zaczęło korzystać z tej metody i są z niej bardzo zadowolone, jest ona prosta i komfortowa, dzięki odpowiedniemu kształtowi menstrual cup, dobrze się go aplikuje oraz łatwo wyjmuje z pochwy, wystarczy ścisnąć i stabilnie złapać koniec kubeczka, a następnie wyjąć. Z miesiąca na miesiąc metoda ta zyskuje nowe zwolenniczki, najlepszą promocją kubeczków menstruacyjnych jest to, że kobiety, które użyły go raz, nie chcą wracać do podpasek ani tamponów. Zatem jeśli, któraś z was, zastanawiała się co to jest kubeczek menstruacyjny? Teraz ta wiedza nie jest już niewiadomą.

Author: infokobieta24.pl