Siła bierze się z pożywienia

Ogólnie rzecz biorąc nie jesteśmy w stanie żyć bez żywności. Jedzenie i woda jest podstawą do naszego życia. Chcąc zdefiniować to pojęcie, trzeba uznać, że żywności, czyli wszelkie środki spożywcze, są substancjami chemicznymi bądź też ich mieszaninami. Konieczne jest, aby zawierały one składniki odżywcze. Środki spożywcze znajdujące się w jedzeniu powinny pochodzić od zwierząt lub roślin. Mogą być one surowe bądź też przetworzone. Mogą nadawać się do spożycia przez ludzi dopiero po przerobieniu. Ale nie wszystkie, niektóre produkty nadają się do spożycia już gdy są w stanie naturalnym. Z nich właśnie tworzy się wszystkie potrawy i posiłki.
Termin pokarm, posiada szersze znaczenie niż termin żywność. Warto o tym wiedzieć. Jest to swojego rodzaju ciekawostka. Spożywanie wszelakiego rodzaju pokarmów jest bardzo istotne dla naszego życia i funkcjonowania. Dostarczamy w ten sposób naszemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Najważniejszymi składnikami, o jakich musimy pamiętać, są składniki budulcowe, energetyczne, a także regulujące. Każdy posiłek coś nam daje, czerpiemy z niego siłę. Spożywana przez nas żywność po przyjęciu jej poprzez nasze usta, ulega strawieniu. Reakcja ta ma miejsce w przewodzie pokarmowym. Wszystkie składniki odżywcze, które pochodzą z pożywienia zostają wchłonięte do naszego organizmu. Jednym ze sposobów z których może pochodzić przetworzona żywność jest gotowanie.

Druga strona medalu

Z kolei nie tym samym procesem jest odżywianie. Według internetowej definicji jest to proces życiowy, który polega na pozyskiwaniu pokarmu. Pozyskiwanie o którym mowa odbywa się w środowisku, natomiast samego pokarmu poszukuje dany organizm. W cyklu poszukiwania pokarmów można wyróżnić parę ich funkcji, znaczeń i tym podobnych. Przykładowo w życiu wyróżniamy różne strategie metaboliczne. Przede wszystkim są one dwie, a mianowicie samożywność i cudzożywność. Można również mówić tutaj o prototrofach, akustostrofach, miksotrofach oraz amfitrofach. Kolejnym podziałem jest podział na mikroelementy oraz makroelementy. Siła bierze się przecież z pożywienia. Jeśli nie mamy pojęcia o tym, ile składników można dostarczać w jakich ilościach. Inaczej przez nasze niedopatrzenia możemy doprowadzić do swojej otyłości. A tego przecież nie chcemy.

 

Author: infokobieta24.pl