Dbanie o zęby

Dbanie o zęby jest czynnością, o którą powinien dbać absolutnie każdy człowiek. Niestety wiele osób tego nie robi, co skutkuje w późniejszym czasie chorobami i innymi dolegliwościami.

MYCIE ZĘBÓW

Higiena jamy ustnej jest czymś, o co każdy powinien dbać. W rzeczywistości jednak nie zawsze tak jest. Po pewnym czasie, gdy nie będzie się dbało o higienę jamy ustnej można liczyć na dolegliwości i choroby. Higiena jamy ustnej może być podzielona na kilka etapów. Pierwszym i właściwie najważniejszym etapem jest szczotkowanie zębów za pomocą szczoteczki i pasty. Na dzień dzisiejszy można także liczyć na inne środki, które pomagają w jeszcze lepszej pielęgnacji.

RODZAJE SZCZOTECZEK

Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje szczoteczek do zębów – szczoteczki klasyczne, szczoteczki soniczne oraz szczoteczki elektryczne. Szczoteczka klasyczna jest zwykłą szczoteczką, która daje podstawowe wyniki w szczotkowaniu, co oznacza, że higiena jamy ustnej jest przeciętna, ale oczywiście w niektórych przypadkach wystarczająca. Szczoteczka soniczna jest szczoteczką wibrującą, za pomocą której możemy uzyskać lepsze efekty w myciu zębów. Szczoteczki elektryczne są obecnie bardzo popularne. Posiadają zazwyczaj okrągłe główki, które obracają się w szybkim tempie. Zasilane są najczęściej poprzez ładowanie lub na baterie. Dają bardzo dobre wyniki w myciu zębów, a dodatkowo czynność ta jest wykonywana szybciej, niż w przypadku stosowania standardowych szczoteczek.

NIĆ DENTYSTYCZNA

Nić dentystyczna jest produktem, z którego korzysta bardzo wiele osób. Polecana jest głównie osobom, które mają problem z pozostałościami po jedzeniu pomiędzy zębami. Odrywa się najczęściej kawałek takiej nici, a następnie wkłada pomiędzy zęby, aby usunąć resztki jedzenia oraz osadu i innych zanieczyszczeń, które znajdują się na zębach. Wiele osób stosuje wykałaczki, aby pozbyć się resztek. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ szkodzi się w ten sposób zębom.

PŁYN DO PŁUKANIA

Płyn do płukania jamy ustnej jest idealnym produktem dla osób, które w szybkim tempie chcą odświeżyć swój oddech. Zaleca się jednak po szczotkowaniu zębów korzystać z takiego płynu, aby usunąć resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń, które pozostają w jamie ustnej. Istnieją różne rodzaje takich płynów, więc przed zastosowaniem warto skonsultować się ze swoim dentystom, aby wybrać dla siebie najlepszy środek. Nie powinien on absolutnie zastępować szczotkowania zębów – jest to dodatek.

 

Author: infokobieta24.pl