Jak się ubrać w stylu smart casual?

Moda stała się naszym nieodłącznym elementem. W codziennym życiu musimy ciągle decydować, co założyć. A to do pracy, szkoły, na randkę… Ponadto stale zmieniają się aktualne trendy, które dodatkowo utrudniają wpasowanie się w obowiązujący układ. W XXI wieku upowszechnił się styl business casual, czyli metoda ubioru balansująca pomiędzy elegancją a swobodą. Często jest ona spotykana w różnych korporacjach, gdzie wymagany jest swoisty dress code w postaci szykowności, ale z odrobiną luzu. Odpowiedni dobór stylizacji w tym duchu dobrze wypada na licznych przyjęciach biznesowych, bankietach czy konferencjach i naradach, w których uczestniczymy. Kolejną odmianą jest smart casual – również stosowany w poważnych firmach, gdzie pracownicy zajmują się głównie reprezentowaniem spółki. Jakie są szczegóły business casual i smart casual? Jak je odróżnić? Jak wygląda przykładowy komplet według smart casual? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

BUSINESS/SMART CASUAL

Zacznijmy od tego, że te dwie metody na strój są bardzo podobne. Odróżnia je jedynie konieczność dostosowania się do wydarzenia, na którym musimy być obecni. Na przykład business casual to ubiór nadający się zarówno do pracy w biurze, jak i na okolicznościowe przyjęcia. Dla mężczyzn może być to elegancki sweter połączony ze sztruksowymi spodniami i zamszowymi butami. Z kolei smart casual nadaje się perfekcyjnie na planowaną przez nas prezentacje w przedsiębiorstwie. Tutaj potrzebna jest marynarka z koszulą oraz garniturowe spodnie. Oczywiście nie pełen garnitur jaki kojarzymy ze ślubów lub innych uroczystości tego typu, ale odmienna materiałowo, stonowana kolorowo marynarka i tak samo dobrana koszula. Obuwie może być skórzane. Dobrym efektem jest także założenie zegarka na nadgarstek.

PRZYKŁADOWA STYLIZACJA SMART CASUAL DLA MĘŻCZYZNY

W smart casual mężczyzna ma wyglądać elegancko, jednocześnie pokazując ważność swojego stanowiska. Tylko nasza wyobraźnia i postrzeganie aktualnej mody nas ograniczają. Możemy dobierać oraz porównywać dowolne komplety strojów i dopasowywać je do nas. Jednak zdecydowane najlepszą opcją jest niekonwencjonalna marynarka ze spodniami i koszulą.

 

Author: infokobieta24.pl