Kabina prysznicowa bez smug – czy to możliwe?

W łazience najważniejszą rzeczą jest higiena, jednak aby ją zachować, musisz często sprzątać i to niekiedy w trudno dostępnych miejscach. Wybieraj więc odpowiednie środki, które ułatwią Ci to zadanie i sprawią, że armatura w Twojej łazience zawsze będzie nieskazitelna. Odpowiedni płyn do kabiny prysznicowej sprawi, że raz na zawsze zapomnisz o uciążliwym szorowaniu szklanych ścianek.

Najważniejsze jest regularne czyszczenie

Kabina prysznicowa jest używana codziennie przez każdego domownika, więc nie ma nic dziwnego w tym, że wymaga regularnego czyszczenia. Niezależnie od tego, ile osób w Twoim domu bierze prysznic, trzymaj się kilku zasad, które sprawią, że kabina będzie cały czas wyglądała jak nowa:

  1. Po każdej kąpieli przetrzyj szyby w środku suchą ściereczką z mikrofibry;
  2. Używaj także ściągaczki do wody po każdej kąpieli, usuwając resztki wody i mydła;
  3. Do czyszczenia wybieraj ekologiczny płyn do kabiny prysznicowej’

Kabina prysznicowa może być wykonana ze szkła lub specjalnego plastikowego tworzywa, jednak na każdym materiale widać smugi tworzące się dzięki mydlinom z żelów pod prysznic, szamponów oraz mydeł w płynie. Smugi i zacieki powstają po każdej kąpieli, dlatego tak ważna jest codzienne czyszczenie szyb. Dzięki temu zacieki łatwo możesz usunąć, a trwałe smugi z kamienia nie pojawiają się tak szybko.

Czym najlepiej czyścić kabinę prysznicową?

Po kąpieli pojawiają się także osady wapienne, które trudno zmyć domowymi sposobami, więc do ich usunięcia sięgnij po Płyn Ekologiczny do mycia kabin prysznicowych Biostar cleaning products . Jego receptura oparta jest o naturalne składniki i ekstrakty, dzięki czemu skutecznie doczyścisz elementy ze stali nierdzewnej, a także części chromowane, szklane oraz ceramiczne. Świetnie radzi sobie z zaciekami oraz osadami z wody i mydła.

Ten ekologiczny płyn stworzony z naturalnych związków czyszczących w swoim składzie posiada naturalny czynnik bioaktywny z probiotykami, które skutecznie usuwają uporczywe plamy, a jednocześnie nie szkodzą środowisku..

W jaki sposób używać płynu do kabiny prysznicowej?

Płyn do kabiny prysznicowej dostępny jest w postaci sprayu, dlatego z łatwością możesz spryskać brudną powierzchnię z odległości około 10 centymetrów. Następnie przetrzyj kabinę wilgotną ściereczką i opłucz wodą szyby. Jeśli jednak kabina jest bardzo brudna, preparat pozostaw na 5 minut i dopiero wtedy go zmyj. Kabinę możesz wytrzeć do sucha, by uzyskać lśniącą i krystaliczną powierzchnię.

Aby każdego dnia cieszyć się czystą kabiną prysznicową, koniecznie regularnie o nią dbaj. Ściąganie osadu z szyb wykonuj po każdej kąpieli. Warto też za każdy razem wytrzeć ją do sucha, jednak jest to czynność, której nikt nie ma ochoty robić po kąpieli. Dlatego podczas sprzątania przyda Ci się płyn do kabiny prysznicowej, który w delikatny sposób usunie zanieczyszczenia, nie powodując uszkodzeń.

Author: infokobieta24.pl