Jak stosować peeling z kwasem migdałowym?
Peelingi chemiczne są doskonałym sposobem na poprawę wyglądu naszej skóry. Dzięki swojemu działaniu stosowane przy tych zabiegach kwasy doskonale stymulują regenerację wierzchnich warstw skóry poprzez zmuszenie skóry właściwej do wytwarzania znacznych ilości nowej tkanki. Wśród częściej stosowanych środków znajduje się naturalny kwas migdałowy z grupy AHA. Jest on stosunkowo delikatny i przez to często zabieg z kwasem migdałowym można przeprowadzić nawet samodzielnie w domu.
Skąd wziąć kwas migdałowy do peelingu?
Dzięki dużej popularności peelingów chemicznych bez problemu można znaleźć gotowe zestawy do wykonania takiego zabiegu samodzielnie. Zazwyczaj składają się one z roztworu i neutralizatora – ten drugi jednak nie zawsze jest dołączany do kompletu (zazwyczaj nie jest bowiem niezbędny w przypadku stosowania kwasu migdałowego). Najlepiej stawiać na asortyment znanych producentów kosmetyków, czyli na przykład 10% roztwór kwasu migdałowego The Ordinary.
Jak stosować roztwór kwasu migdałowego?
Jeden z kwasów alfa-hydroksylowych w tak delikatnym stężeniu jak 10% pozwala na delikatną, ale stanowczą stymulację naskórka.
Zabieg z kwasem migdałowym jest wyjątkowo łatwy do samodzielnego wykonania w domu. Przed rozpoczęciem peelingu skórę należy dokładnie umyć i najlepiej odtłuścić (przykładowo przy wykorzystaniu spirytusu). Następnie na tak przygotowaną skórę nakładamy 10-procentowy roztwór kwasu i zostawiamy na 3 do 5 minut. Przy pierwszych aplikacjach lepiej peeling wykonywać krócej.
Po tym czasie środek należy dokładnie zmyć – najlepiej naturalnym mydłem. Można też zastosować specjalny neutralizator. Zabieg najlepiej powtarzać co około 10 dni.
Czy peeling z kwasem migdałowym może wywołać efekty uboczne?
Kwas migdałowy przez wielkość cząsteczki jest stosunkowo delikatny. Nie powoduje fotouczulenia (nie należy jednak wystawiać skóry po peelingu na działanie słońca bez kremu z wysokim filtrem UV), a jedynymi skutkami mogą być zaczerwienienie, lekkie pieczenie skóry, a przy wyższych stężeniach kwasu złuszczanie się naskórka.
Najnowsze komentarze