Nasze życie

Bez zielonych, pięknych roślin nasze życie byłoby smutne. Nadają one naszemu życiu kolorów i piękna. Poza tym to dzięki nim żyjemy, to dzięki nimi oddychamy. Produkują one dla nas tlen, z którego korzystamy. Rośliny możemy spotkać wszędzie. Upiększają one nasze życie, sprawiają że jest weselsze. Rośliny możemy znaleźć wszędzie, na każdym kroku, są to drzewa, kwiaty, krzaki, czy też zwykła trawa. Mogą być one na naszym podwórku, w naszym ogrodzie, na polu, przy drodze, z lesie. Ogród jest miejscem przeznaczonym do uprawy roślin. Wyróżnić możemy wiele sposobów i klasyfikacji ogrodów. Może to być na przykład ogród angielski, chiński, francuski, holenderski, japoński, perski, włoski, żeń, skalny, bylinowy, dendrologiczny, oliwny, różany, park, sad, winnica, aklimatyzacyjny, botaniczny, deszczowy, działkowy rodzinny lub też pracowniczy, Jordanowski, krajobrazowy, rustykalny, tarasowy, wodny, zimowy, zmysłów,
Zoologiczny, palmiarnia, pomarańczalnia, szklarnia, wiwarium. Tych rodzajów jest naprawdę wiele. Ogród to również miejsce, które zapewnia pracę wieku ludziom. Takim zawodem może być dla przykładu ogrodnik . Każdy ogród, każde pole, łąki, każda działka na której pracuje człowiek jest miejscem szczególnie wyjątkowym.

Ciekawy gatunek rośliny

Jednym z ciekawszych rodzajów roślin jest morela. Wspominam o niej dlatego, że jest to jeden z gatunków roślin wieloletnich. Należy ona do rodziny różowatych. Morela pospolita, to jest morela zwyczajna, pochodzi z Azji. Powiązana jest również z Chinami, Koreą oraz Kirgistanem. Rośnie ona dziko również i w Japonii. W Polsce również jest ona uprawiana. Morela należy oczywiście do owoców jadalnych. Jej owoce można spożywać oczywiście na surowo, ale nie tylko. Innym sposobem ich zastosowania mogą stać się przetwory. Innym pomysłem może być również ich ususzenie. Morele nadają się na wiele przeróbek. Nadają się one między innymi na dżemy, marmolady czy też kompoty. Ich nasiona również są jadalne. Mogą być one słodkie lub gorzkie. Ciekawostką jest, że surowe owoce z tej rośliny, zawierają duże ilości kwasu asparginowego, a także karotenu. Innymi witaminami, jakie zawierają morele to żelazo, fosfor czy też potas i witamina b dwa. Jedna z ich podstawowych funkcji jest wytwarzanie czerwonych ciałek we krwi. Pomagają one we wzmacnianiu oraz regeneracji organizmu. Niestety problemem moreli jest to, że są one bardziej kaloryczne.

 

Author: infokobieta24.pl