Higiena jamy ustnej

O higienę jamy ustnej powinni dbać wszyscy. Gdy się tego nie robi, to można liczyć na różne choroby i inne dolegliwości.

HIGIENA JAMY USTNEJ

Odpowiedniej higieny jamy ustnej powinno uczyć się małe dzieci, aby nauczyć je, że czyszczenie zębów jest czynnością, którą powinno się wykonywać, aby zachować zdrowie. Wiele dorosłych osób zapomina o odpowiedniej higienie, co skutkuje w przyszłości różnymi dolegliwościami. Najpopularniejszą dolegliwością dotyczącą zębów jest próchnica, która powstaje głównie gdy spożywamy duże ilości cukrów nie dbając przy tym o higienę jamy ustnej. Wiele dorosłych osób nie dba także o odpowiednią dietę żywieniową, dzięki której nasze zęby są mocne i zdrowe. Higiena jamy ustnej, to głownie mycie zębów.

SZCZOTECZKA DO MYCIA ZĘBÓW

Aby umyć zęby są nam potrzebne dwa elementy – szczoteczka i pasta do zębów. Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje szczoteczek do mycia zębów. Mowa tutaj o szczoteczce tradycyjnej, soniecznej oraz elektrycznej. Dzięki korzystaniu z tradycyjnej szczoteczki uzyskamy przeciętne wyniki w myciu zębów. W wielu przypadkach takie mycie jest jednak wystarczające. Szczoteczka soniczna wibruje, co umożliwia dokładniejsze usuwanie osadu i zanieczyszczeń z powierzchni zębowej. Szczoteczki elektryczne są obecnie ogromnym hitem. Nic dziwnego, ponieważ dokładnie myją zęby, a dodatkowo czynność ta zajmuje mniej czasu, niż w przypadku stosowania innych szczoteczek. Przed zakupem szczoteczki warto skonsultować się z dentystą, który doradzi nam w wyborze najlepszej w naszym przypadku.

PASTA DO MYCIA ZĘBÓW

W sklepach można kupić różne rodzaje past do zębów. Istnieją różne rozmiary, różne smaki, a także różne właściwości takich past. Wybierając pastę do zębów należy wziąć pod uwagę, jaka jest nasza jama ustna. Jeśli nasza jama ustna jest nadwrażliwa, to warto wybrać delikatniejsze produkty. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, który produkt będzie dla nas najlepszy, to warto odwiedzić dentystę, który w tym nam doradzi.

DODATKOWE PRODUKTY

Czyszczenie zębów może być urozmaicone poprzez różne produkty, które pozwolą nam na uzyskanie lepszych efektów w dbaniu o higienę jamy ustnej. Są to na przykład nici do zębów oraz płyny do płukania. Nici do zębów pomagają w usuwaniu resztek jedzenia oraz osadu, które zostają pomiędzy zębami. Płyny do płukania potrafią w bardzo szybkim tempie odświeżyć oddech. Dodatkowo pomagają w usuwaniu resztek jedzenia oraz osadu i innych zanieczyszczeń.

Author: infokobieta24.pl