Fakty i mity na temat kobiecego orgazmu

Seks w życiu kobiety

Seks w życiu człowieka jest ważną sferą. Dzięki niemu możemy spełniać swoje fantazje, rozładować emocje, zrelaksować się i zaspokoić. W poważnych związkach jest to również forma okazywania uczuć, dzięki której związek jest pełny. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet jest to ważna kwestia w życiu, aby odczuwać zaspokojenie i satysfakcję z życia seksualnego. Powszechne przekonanie, że kobietom nie zależy na seksie jest mitem. Kobieta, podobnie jak mężczyzna, również potrzebuje satysfakcjonującego życia seksualnego.

Kobiecy orgazm

Tematyka seksu jest bardzo szeroka. Na szczęście przestaje on być tematem tabu. Bardzo ciekawą kwestią jest kobiecy orgazm. Niestety wciąż na jego temat krąży wiele mitów. Oto niektóre z nich:
1. Orgazm pochwowy jest lepszym doznaniem, niż orgazm łechtaczkowy – oczywiście nie jest to prawdą. Jakość i intensywność tych orgazmów są porównywalne, wystarczy tylko wszystko odpowiednio rozegrać.
2. Mały członek nie zaspokoi kobiety – ten mit krąży wśród nas od wielu lat. Niezależnie od rozmiaru, mężczyzna może zadowolić kobietę. Zgodnie z powiedzeniem: „nie sprzęt a technika czyni z ciebie zawodnika” – jest to prawdą.
3. Kobiety zawsze udają orgazm – oczywiście zdarza się tak, jednak nie jest to regułą. Kluczem do sukcesu jest zaufanie, rozmowa i poznanie swoich preferencji. To sprawi, że kobieta niczego nie będzie musiała udawać.
Poza mitami, które nie mają nic wspólnego z prawdą, warto także wiedzieć, które twierdzenia są prawdziwe. Oto kilka z nich, które mogą wzbudzać wątpliwości:
1. Kobieta potrzebuje więcej pieszczot niż mężczyzna, aby doznać orgazmu – w większości przypadków jest to prawda. Kobiety potrzebują gry wstępnej i pieszczot, dzięki którym osiągną maksimum rozkoszy z seksu.
2. Podczas szczytowania kobieta może odczuwać ból – może się tak zdarzyć. Odczuwanie bólu może powodować na przykład zaburzenie funkcjonowania układu hormonalnego.
3. Orgazm łechtaczkowy można osiągnąć łatwiej, niż orgazm pochwowy – większość kobiet to potwierdzi. Łechtaczka jest bardziej wrażliwa, łatwiej ją stymulować, co zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego.

Podsumowanie

Seks jest ważny. Każdy podchodzi do niego inaczej, dla każdego oznacza coś innego. Kobiety również lubią seks, lubią osiągać maksimum rozkoszy. Mimo tego, iż przestaje być to temat tabu, wciąż w głowach mamy tezy, które są po prostu błędne. Warto wystrzegać się tego typu mitów i uświadamiać innych. Ludzie tego potrzebują, a świadczyć o tym może na przykład to, że coraz częściej w wyszukiwarki internetowe wpisywane są hasła, takie jak: kobiecy orgazm fakty i mity.

 

Author: infokobieta24.pl