Sport jako zajęcie dla każdego

Kultura fizyczna towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Spójrzmy na same igrzyska olimpijskie, których powstanie datuje się na setki lat przed naszą erą. Jednak mówiąc sport zwykle myślimy o „krwi, pocie i łzach”, zapominając o multum korzyści płynącym dla nas.
A przecież to właśnie aktywność fizyczna pomaga nam się rozwijać (nie tylko fizycznie, ale również poprawiając nasze funkcje kognitywne wpływając na całe nasze życie wielopoziomowo). Wymienić tu można chociażby bieganie, które jest jednym z najprostszych rodzajów sportów. Tak naprawdę jesteśmy do niego ewolucyjnie przystosowani. Aby biegać potrzebujemy tylko wygodnych butów. Inny przykład? Pływanie. Nie umiesz pływać? Za miesiąc nauki można na niektórych pływalniach zapłacić od 60-100 zł.

 

Można też poprosić znajomego, który umie pływać o parę lekcji co będzie o niebo tańsze. Pływanie tak jak bieganie zwiększa naszą wydolność tlenową i beztlenową, poprawia koordynację ruchową (ponieważ wykonujemy parę skomplikowanych czynności na raz), zwiększa ogólne ukrwienie wszystkich tkanek oraz narządów (w tym mózgu), wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej, a na dodatek nie obciąża stawów.
Podane tutaj formy aktywności to tylko krople w morzu tego co ma Ci do zaoferowania dzisiejszy sportowy świat. Należy wybrać to co sprawia nam (oprócz zmęczenia 🙂 ) fizyczną i psychiczną radość oraz poczucie spełnienia.

Author: infokobieta24.pl