Makijaż z użyciem cieni do okularów

Makijaż dla osób noszących szkła korekcyjne, musi uwzględniać wadę wzroku. Panie noszące szkła z plusem powinny postawić na perfekcję, okulary powiększają nie tylko oko, ale i elementy makijażu. Krótkowzroczne kobiety mogą zdecydowaniej podkreślić oczy. Nakładanie cieni do powiek powinno też współgrać z typem urody i wpisywać się w aktualne trendy. Kursy makijażu.

Dla kobiet noszących szkła korekcyjne, tzw.plusy

  1. Makijaż powinien być oszczędny, przynajmniej ten noszony na co dzień. Unikamy mocnych barw w odcieniach fioletu, śliwki lub granatu.
  2. Dozwolone kolory to beże, szarości i barwy koralowe, delikatny łososiowy i blady róż. Nakładanie cieni do powiek może obejmować też paletę brązów.
  3. Linię rzęs można zagęścić kredką. Końcowym etapem będzie wytuszowanie rzęs. Przy tej czynności należy uważać, aby rzęsy nie dotykały szkieł po nałożeniu okularów.

Dla kobiet noszących szkła korekcyjne, tzw. minusy

  • Na dzień można wybrać smoky eyes w lekkiej wersji. Do makijażu można użyć cieni błyszczących, metalicznych i połyskujących. Cienie pastelowe, tradycyjne nie wydobędą głębi i sprawią, że makijaż będzie mdły i rozmyty.
  • Brązowym cieniem podkreślamy załamanie na górnej powiece.
  • Nakładanie cieni do powiek dla krótkowidzów musi obejmować też rozświetlenie obszarów pod łukiem brwiowym oraz pod dolną powieką. Dzięki temu oczy będą wyraziste i wydadzą się większe.
  • Rzęsy tuszujemy, tak aby nie dotykały szkieł. Szczególną uwagę zwracamy na mocniejsze wytuszowanie zewnętrznych kącików, tych bliżej skroni. Taki trick również ładnie ,, powiększa” oczy. Nie malujemy linii wodnej oczy, ponieważ zmniejszy to optycznie oko.

Do wykończenia makijażu dla krótkowidzących pań używamy czerwonej matowej pomadki. Dla pań noszących, tzw. plusy lepszy efekt daje pociągnięcie ust błyszczykiem. Kiedy nakładanie cieni do powiek jest skończone, a usta są także pomalowane, warto zaznaczyć kości policzkowe. Tutaj w obu przypadkach, zarówno dla kobiet noszących plusy, jak i minusy można bardzo śmiało i wyraźnie zaznaczyć kości policzkowe.
Makijaż dla osób noszących okulary nie musi być nudny. Na wielkie wyjścia można dopasować cienie na zasadzie kontrastu do oprawek lub poszaleć z kolorami.

 

Author: infokobieta24.pl