Jaka powinna być dekoracja stołu na roczek chłopca

Roczek każdego dziecka to ważna uroczystość w życiu maluszka. Zwykle jest obchodzona hucznie w gronie rodziny i przyjaciół. Na taką uroczystość przyjeżdżają goście nawet z daleka, aby świętować ten ważny dzień. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednią atmosferę i klimat na roczku malucha. Pomocne mogą być liczne dekoracje, które pozwalają wspaniale udekorować pomieszczenie. Można wykorzystać takie gadżety jak pompony bibułowe, rozety, kule czy banery z odpowiednim napisem.

Dziecko. Czym powinna wyróżniać się dekoracja stołu na roczek chłopca?

Oprócz ozdobienia pomieszczenia powinno się również zadbać o oprawę stołu, przy którym zasiądziemy z najbliższymi z powodu tak ważnej okazji. Jedną z podstawowych dekoracji zawsze są serwetki. Zazwyczaj są to papierowe serwetki o słodkiej i uroczej kolorystyce, która kojarzy się z dzieckiem. Serwetki mogą być ułożone płasko przy talerzach gości lub złożone w przestrzenne formy. Często spotyka się serwetkowe wachlarze, gdyż są eleganckie i efektowne. Obecnie do najpopularniejszych wzorów zalicza się te ze złotym połyskującym akcentem. Na roczek chłopca mogą to być błękitne serwetki ze złotym napisem Mam już Roczek. Jako dekoracja stołu na roczek chłopca może też posłużyć serwetka z takim motywem jak jednorożec, kotki, autka czy samolocik. Połyskujące złote elementy dodadzą tej ozdobie nowoczesnego charakteru. Na modny i kolorowy efekt będą miały wpływ również jednorazowe kubeczki i talerzyki, które powinny posiadać złote lub srebrne połyskujące elementy.

Dekoracje na stole powinny podkreślać, że jest roczek chłopczyka, czyli najlepiej powinny być w odcieniach błękitu ze wzorkami typowo chłopięcymi jak autka, samoloty, kotki czy inne ulubione zwierzątka jubilata. Dekoracje można samodzielnie przygotować lub kupić już gotowe zestawy. Kolejnym pomysłem na ciekawą ozdobę jest zastosowanie pięknego toppera na tort np w postaci złotego napisu Happy Birthday. Będzie idealnie pasował do reszty ozdób na stole. Na urodzinowym stole można także rozsypać drobne konfetti, co dopełni wizualnie aranżację stołu. Za dekorację stołu uważa się też podziękowania dla gości, które umieszcza się przy nakryciu dla gości. Podziękowania powinny być dopasowane do motywu przewodniego uroczystości. Jako podziękowania dla gości wykorzystywane są np. kruche ciasteczka z wróżbą (zapakowane w przezroczysty woreczek i udekorowane naklejką z imieniem dziecka, liczbą świętowanych latek oraz graficznym motywem), czekoladki czy specjalne pudełeczka w wybranym kształcie.

Author: infokobieta24.pl