Stylowy chlebak retro

Mimo iż co jakiś czas pojawiają się głosy na temat szkodliwości chleba, wielu z nas nie wyobraża sobie aby zrezygnować z niego. Razowy, pszenny lub bezglutenowy, sprawia, że czujemy się syci i najedzeni. Przechowywanie pieczywa jest na ogół podobne we wszystkich gospodarstwach domowych. Pojemnik na chleb z pokrywką lub drzwiczkami służy większości na co dzień.

 

Oprócz najprostszych modeli, w sklepach możemy zobaczyć stylowy chlebak. Ma on zazwyczaj ciekawy kształt lub nietuzinkowy kolor. Modny chlebak retro sprawdzi się w kuchni w starym stylu. Wystrój prowansalski lub rustykalny uwielbia takie dodatki. Pojemnik na chleb w tym wydaniu, może być w pastelowych kolorach. Takie egzemplarze charakteryzują się też miękkością kształtów.
Stylowy chlebak powinien mieć dobrą wentylację. W innym przypadku pieczywo pleśnieje. Nigdy nie ustawiajmy go w pobliżu źródła ciepła, bo wówczas pojemnik na chleb będzie przegrzany. Może w nim także zgromadzić się wilgoć.

Chlebak retro bądź inny, musimy czyścić co jakiś czas. Wymiecenie okruchów oraz przetarcie ściereczką musimy stosować na tyle często, aby zachować pojemnik na chleb w porządku – regularne czyszczenie chlebaka jest bardzo istotne.
Połamany lub nieszczelny, nawet najbardziej stylowy chlebak lepiej zastąpić nowym. Nigdy natomiast nie przechowujemy pieczywa w lodówce, ponieważ będzie ono twarde i niesmaczne. Możemy kupić za grosze używany chlebak retro na pchlim targu albo za pośrednictwem aukcji. Taki niebanalny dodatek w kuchni nada niesamowitego uroku temu pomieszczeniu. Warto zadbać o to by serce domu, jakim jest niewątpliwie kuchnia było przytulne i piękne.

Author: infokobieta24.pl