Piękne usta w domowym zaciszu? To możliwe!

W dzisiejszym świecie show biznesu usta naturalne to coraz rzadszy widok. Wiele gwiazd, aktorek, modelek idzie w pewien sposób na skróty i albo wykonuje zabiegli plastyczne by mieć piękniejsze usta. Wyniki tego możemy oglądać i czasem wychodzi to lepiej, a czasem…
Dlatego oto kilka prostych zasad dom owego SPA dla ust. Dzięki nim z w pełni naturalnymi składnikami odżywimy, nawilżymy, ujędrnimy i poprawimy kolor naszych warg.

Szminka ochronna z dobrym składem

W wielu sklepach przy kasie możemy zobaczyć pomadki ochronne za przysłowiowe dwa złote. Co za dwa złote się w nich zmieści? Najczęściej woda. Ale to nie znaczy, że za mniej niż 10 złoty nie znajdziemy dobrej pomadki ochronnej. Wystarczy poczytać składy.
Jeśli na początku listy znajdują się olejki, gliceryna, witamina E to już mamy dobry produkt, który właściwie nawilży nam usta i to na długo.

Krem nawilżający

Rano i wieczorem powinniśmy używać kremów z filtrem UV – na dzień i porządnie nawilżających – na noc. Z ustami jest podobnie. Tylko że różnica jest taka, że filtr UV najbardziej przydaje się nam latem, kiedy cała skóra mocno się wysusza przez działanie słońca. Zwłaszcza że skóra na ustach, która jest dość cienka.
A co z nawilżeniem? Cóż usta naturalne nie posiadają gruczołów, więc nie mogą nawilżyć się same. Zimą więc na skutek działania niskiej temperatury i wiatru szybko wysychają. Przy czym nawilżenie za pomocą oblizywania to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić. Wtedy przyda się krem mocno nawilżający na dzień. W ten sposób usta na samym początku dnia dostaną mocną dawkę nawilżenia, która pomoże im przebyć dzień.

Peeling

Wiele kobiet nie wie o tym, że usta jak najbardziej należy peelingować. Raz w tygodniu powinniśmy masować je odpowiednim peelingiem. To znaczy cukrem – najlepiej brązowym – lub fusami po kawie.
Tak cukier i fusy po kawie to najlepszy peeling jaki możemy zaserwować naszym ustom. Dzięki nim ujędrnią się, poprawni się krążenie w ustach – dzięki czemu poprawi się ich kolor – a także wygładzą się. To wszystko zadziała praktycznie natychmiastowo. Pierwszą różnicę odczujesz po zmyciu drobin z ust, a jeśli nałożysz na wargi krem lub maseczkę…

Maseczka na usta

Maseczki na usta to najprostsza a jednocześnie najskuteczniejsza forma nawilżenia naszych ust. Najprostsza gdyż skład takiej maseczki to banan, truskawka i miód. Najskuteczniejsza gdyż po kilku minutach trzymania takiej maseczki staną się one od razu bardziej nawilżone, ujędrnione i odżywione.

Author: infokobieta24.pl