Czym jest bank głosów?

Bank głosów to najlepsze miejsce, aby zacząć swoją karierę lektora. Jeśli od zawsze marzyłeś by w przyszłości zostać zawodowym lektorem i czytać najlepsze filmy i seriale w telewizji, to warto zacząć swoją przygodę właśnie w jednym z banków głosów Wiele ofert w sieci, to przeważnie doświadczeni aktorzy głosowi, którzy w życiu codziennym są aktorami, prezenterami radiowymi a nawet głosami lektorskimi znanych stacji telewizyjnych. Bank głosów lektorskich podzielony jest na kilka kategorii i posiada protektor, który ułatwia znalezienie właściwego lektora. Wyszukując informację możemy wpisać imię lektora, wybierając płeć lub wiek głosu. Używając dokładniejszych danych możemy również określić typ nagrania i w ten sposób znaleźć głosy lektorskie, które najlepiej sprawdzą się w nietypowych produkcjach np.: nagraniach spotów reklamowych, audiobooków, zapowiedzi telefonicznych. W każdym miesiącu baza głosów jest rozbudowana o kilka nowych profili lektorskich.

Audycje lektorskie

W związku z dużym zapotrzebowaniem zagadnień, głównie w internecie, użytkownicy biznesowi potrzebują stałego dostępu do szybko i poprawnie działającego serwisu jakim jest studio nagrań lektorskich. Działania promocyjne prowadzone na wielu rynkach wymagają za każdym razem tworzenia reklam (np. reklama radiowa), filmów wizerunkowych, które obejmują narrację w wielu językach. Wiele banków głosów działając na rynku od kilkunastu lat oferuje swoim klientom fachową realizację nagrań oraz ich postprodukcję. W wielu przypadkach lektorzy uczestniczący w tłumaczeniu tekstu na języki obce, wykorzystują przy tym doświadczenie lektorów natywnych.

Kto kreuje studio lektorskie

Lektorzy, którzy realizują nagrania lektorskie cechują się oryginalną i charakterystyczną barwą głosu. Są to ludzie obdarzeni przez naturę głosem, który przyciąga uwagę i może urozmaicić każdą reklamę bądź film. Wiele miejsc lektorskich realizuje usługi przez najbardziej doświadczonych w branży lektorów. Przykładem może być znany lektor filmowy Stanisław Olejniczak, który jako jeden z niewielu w branży potrafi czytać teksty synchronicznie. W trakcie nagrania Pan Stanisław, który znajdował się studiu lektorskim czytał opracowanie oglądając jednocześnie film w którym oryginalne ścieżki lektorskie były odczytywane w języku ukraińskim.

Jakie są ceny profesjonalnych nagrań lektorskich?

Jeżeli zależy nam na profesjonalnej obsłudze dźwiękowej, kwestię nagrania lektorskiego warto przekazać specjalistom. Najlepszym optymalnym miejscem będzie doświadczone studio nagraniowe, które posiada nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Koszty dobrego nagrania lektorskiego zależą między innymi od:

– języka lektora
– doświadczenia i popularności lektora (używający obcego języka, będzie droższy)
– niepowtarzalności głosu, w bankach głosów występują lektorzy o charakterystycznej i oryginalnej barwie głosu, która od razu zwracają swoją uwagę
– długości nagrania oraz jego charakteru (im dłuższe i skomplikowane nagranie, tym trzeba więcej za nie zapłacić)

 

Author: infokobieta24.pl