Agencja hostess Lublin

Agencja hostess Lublin

Agencje hostess, w zależności od rodzaju usług jakie oferują swoim klientom, można podzielić na dwie kategorie:

W branży eventowej znajdziemy wszelkie usługi związane z targami, koncertami, kongresami, imprezami sportowymi.

Natomiast sektor np. recepcyjny zapewnia usługi długoterminowe. Hostessy są zatrudniane w formie freelance lub na pół etatu do pracy np. kilka dni w tygodniu w recepcji dużych firm czy hoteli.

Warto wiedzieć, jak odróżnić agencję hostess, która zatrudnia hostessy eventowe, od agencji hostess, która rekrutuje hostessy firmowe. Duże Agencje zazwyczaj rekrutują oba typy Hostess.

Niektóre agencje zajmują się również dodatkowymi obszarami, takimi jak ochrona, recepcja na lotnisku czy promocja sprzedaży.

Zobacz: https://www.agencjainfernal.pl/

Agencje hostess specjalizujące się w organizacji eventów i targów

Agencje hostess eventowych zapewniają hostessy i obsługę na imprezy takie jak targi, wystawy, imprezy czy festiwale. Takie agencje rekrutują na jednorazowe zlecenia trwające od kilku godzin do kilku dni. Najbardziej poszukiwanymi profilami są hostessy na targi, hostessy kasowe, hostessy techniczne (odpowiedzialne za montaż i demontaż na przykład stoisk targowych).

Bardzo często wymagany jest pewien minimalny wzrost, a także bardzo dobra dykcja. Wadą są kolczyki, tatuaże czy ekscentryczne stroje. Najbardziej poszukiwane osoby to głównie kobiety, ale ostatnio coraz częściej karierę robią mężczyźni.

Agencje hostess specjalizujące się w hotelarstwie

Agencje rezerwują hostessy dla każdego rodzaju działalności, która potrzebuje wykfalifikowanego personelu. Najczęściej, są to goście, których należy powitać, odebrać telefon, założyć konto lub dostarczyć brief.

Uwaga: Znajomość języka angielskiego jest zazwyczaj obowiązkowa dla hostess.

Agencja Hostess: Czy to konieczne?

Zadaniem agencji jest stałe oferowanie swoim klientom hostess, które pomogą w profesjonalnym organizowaniu eventów i wydarzeń. Głównym celem jest zapewnienie najbardziej profesjonalnej obsługi gości.

Ich celem jest zaspokojenie wszystkich indywidualnych potrzeb i oczekiwań różnych klientów.

Agencja reprezentuje wszelkie interesy i wizerunek hostessy.

W większości przypadków agencja szkoli hostessy i oferuje im usługi, gdy tylko ich profil odpowiada życzeniom klienta (blondynka, brunetka, niska, wysoka itp.).

Strój zazwyczaj zapewnia agencja, która ustala również godziny i warunki pracy. Praca hostessy wymaga często bardzo długiego stania. Dlatego szczególny nacisk należy położyć na – nie zapominając o zadaniu – dynamizm, uśmiech, życzliwość itp.

Agencja Infernal – Modele: https://www.agencjainfernal.pl/modele/

Obszary, w których hostessy odgrywają bardzo ważną rolę

 • Targi Eventowe
 • Prestiżowe wydarzenia
 • branża gastronomiczna
 • Obsługa lotniska

Ważnym kryterium dla agencji, która poszukuje hostessy do współpracy, jest również znajomość języków obcych, w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację.

Doświadczony personel specjalizuje się w zapewnianiu organizatorom wydarzeń, wystawcom i klientom korporacyjnym na całym świecie wykształconych, doświadczonych, elokwentnych, wielojęzycznych hostess. Doświadczony personel taki jak np. hostessy na eventy – jest zorientowany na biznes, wykształcony, dobrze się prezentuje, jest rzetelny i w pełni profesjonalny.

Z powodzeniem wypełnia różnorodne funkcje – od serwowania napojów, zarządzania przyjęciami, a nawet po prostu spotykania się i witania gości. Często bywa również, że hostessy rozdają ulotki, materiały reklamowe i marketingowe, czy wizytówki. Mogą również zajmować się obsługą gości hotelowych czy zorganizowaniem dojazdu np. w formie taksówki.

Rola hostess na eventach

 • Zapewnienie profesjonalnej atmosfery i obsługi klienta
 • Serwowanie posiłków, napojów, rozdawanie gadżetów reklamowych i marketingowych
 • Hostessy ze znajomością języków obcych zatrudniane są do rozmowy z międzynarodowymi gośćmi
 • Wydarzenia tematyczne: hostessy mogą nosić konkretne stroje, stroje reklamowe lub specyficzne przebrania związane na przykład z produktem
 • Obsługa szatni, przyjmowanie i wydawanie odzieży
 • Dystrybucja torebek z upominkami i gadżetami, zarządzanie dojazdem lub samochodami przed i po zakończeniu imprezy
 • Pomoc dla organizatora wydarzeń i konferencji: w przygotowaniu eventu, umieszczeniu odpowiedniego oznakowania, kompletowaniu materiałów czy pakietów promocyjnych
 • Powitanie gości, delegatów i prelegentów, jak i również dostarczanie informacji na temat noclegów, zakwaterowania, rozmieszczenia sal
 • Pomoc w rozmieszczeniu gości na sali lub pomoc w rozplanowaniu miejsc
 • Dostarczanie dla gości wszelkich niezbędnych informacji na temat eventu
 • Obowiązki związane z pytaniami dotyczącymi mikrofonu
 • Kierowanie delegatów na posiłki oraz kierowanie autokarów w odpowiednie miejsca
 • Organizowanie napojów i poczęstunku po wydarzeniu
 • Hostessy mogą pełnić rolę kelnerek z napojami i koktajlami
 • Hostessy recepcyjne profesjonalnie witają gości i zbierają wizytówki
 • Hostessy obsługujące spotkania w celu rezerwacji sal i zarządzania stoiskiem
 • Hostessy dbające o czystość, porządek na stoisku oraz uzupełnianie materiałów marketingowych

Agencja hostess Lublin – jak zostać hostessą i co warto wiedzieć

W pracy hostessy bardzo ważne cechy to sumienność, punktualność, dobra prezencja i profesjonalne podejście do powierzonych zadań. Hostessa w pewnym sensie reprezentuje nie tylko agencję, ale również kluczowych klientów i duże korporacje biznesowe. Rola jaką pełnią, jest zatem bardzo ważna i wpływa na cały wizerunek firmy, która organizuje eventy czy imprezy.

Warto zatem zadbać , z punktu widzenia hostessy, o własny wizerunek i podejście do klientów. Z punktu widzenia agencji, która zatrudnia hostessy, istotne są regularne szkolenia i przekazywanie hostessom wszystkich niezbędnych technik, które pozwolą zadowolić nawet najbardziej wymagających gości.

Więcej informacji: https://www.agencjainfernal.pl/blog/

Author: infokobieta24.pl