Umiejętność perfumowania.

Perfumy towarzyszą nam każdego dnia. Czasem nawet nie wyobrażamy sobie, żeby zapomnieć zaaplikować swój ulubiony zapach. Perfumy nie tylko sprawiają że ładnie pachniemy, ale także zwiększają naszą pewność siebie, poprawiają nastrój oraz nasze samopoczucie.

Podział zapachów.

Perfumy dzielimy na trzy rodzaje : damskie, męskie oraz unisex. Te ostatnie mogą być używane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Ich nuta zapachowa nie kojarzy się z żadną płcią. Zapachy męskie oraz damskie różnią się diametralnie od siebie. Nuty dominujące wśród kobiecych zapachów to najczęściej aromaty : kwiatowe, owocowe oraz słodkich przypraw. Natomiast w perfumach męskich dominujące wonie to : korzenne, ziołowe, drzewne czy nawet skórzane. W zapachach unisex najczęściej wyczujemy nutę: cytrusów, piżma oraz nuty orientalne.

Jak się dobrze perfumować?

Aby czuć się dobrze w swoim zapachu należy go starannie oraz odpowiednio wybrać. Kiedy wyruszamy do drogerii w poszukiwaniu odpowiedniego perfumu wybierzmy porę dopołudniową. Wtedy nie jesteśmy zmęczeni, a nasze zmysły są wyostrzone. Przed zakupami nie należy się perfumować ani smarować kosmetykami zapachowymi, gdyż może to zaburzyć nasze zmysły. Pomiędzy kolejnymi zapachami róbmy sobie chwilę przerwy oraz neutralizujmy nasz zmysł węchu poprzez np. wąchanie zapachu kawy.

Pachnące włosy za darmo.

Nie od dziś wiadomo, że perfumy bardzo długo utrzymują się na włosach. Wynika to z jego budowy oraz struktury. Aby nadać im piękną i subtelną woń wystarczy psiknąć naszym ulubionym perfumem szczotkę, a następnie wyszczotkować nią włosy. Ten patent sprawi, że wraz z naszym poruszaniem się będziemy roztaczać przyjemny zapach bardzo długo. Pachnące kobiece włosy to także jeden z afrodyzjaków, który w szczególności działa na mężczyzn. Uwielbiają oni wtulić się w piękne i pachnące kobiece włosy. Najbardziej gustowny jest delikatny zapach o świeżej nucie zapachowej, który pobudzi nasze zmysły oraz doda nam energii.

 

Author: infokobieta24.pl