Najpiękniejsze kwiaty ogrodowe

Chociaż wydawałoby się, że sezon na uprawę ogrodu dobiegł końca i teraz pozostało nam przygotowanie go do zimy, to wszyscy miłośnicy roślin wiedzą, że wczesną jesienią także można zaplanować posianie nowych sadzonek. Jak przygotować ziemię, jakie kwiaty wybrać, i kiedy je posadzić, aby nasz ogród wyglądał wyjątkowo pięknie w następnym sezonie? Sprawdź polecane przez wielbicieli ogrodnictwa rośliny, które wyglądem będą cieszyć oko każdego laika.

Jakie kwiaty sadzimy jesienią?

Piwonia to jedna z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka od stuleci. Nie wymaga szczególnego traktowania, ani specjalistycznej wiedzy, dlatego sprawdzi się zarówno dla początkującego ogrodnika, czy też zaawansowanego hobbysty, lubiącego duże, kolorowe akcenty na swojej działce. Piwonia choć łatwa w uprawie, potrzebuje żyznej gleby do prawidłowego rozwoju. Sadzi się ją na początku września, kiedy przebywa w tak zwanym stanie uśpienia. Pamiętajmy, aby tego dnia panowały optymalne warunki atmosferyczne – brak opadów i silnego słońca, mogącego spalić korzenie. Miejsce pod uprawę powinno być duże, dobrze nasłonecznione i nienarażone na zbieranie się wody. Piwonia kwitnie od maja do września, po ścięciu jej kwiaty długo zachowują piękny wygląd, dlatego stanowią też wyjątkową ozdobę wnętrz. Jesienią posadzić możemy także tawułę mrozoodporną, krzew z gęstymi, małymi kwiatkami, wymagający charakterystycznego obcinania. Tawuła często wybierana jest w naszym klimacie ze względu na pozytywne właściwości adaptacyjne, szczególnie na zimno. W zależności od odmiany, kwitnie w różnych okresach, zdobiąc niczym żywołpot ogrody Polaków.

Kwiaty sadzone wiosną

Werbena to roślina jednoroczna, posiadająca różne odmiany – ogrodową, zwisającą, która wspaniale prezentuje się na balkonach i tarasach oraz pospolitą, mającą właściwości lecznicze – antystresowe i przeciwzapalne. Werbenę sadzi się na wiosnę, natomiast jej kolorowe kwiaty cieszą nasze oko przez całe lato, od czerwca aż do października. Werbena potrzebuje żyznej, przepuszczalnej ziemi, która będzie często i regularnie podlewana. Kluczem do sukcesu w uprawie tej rośliny jest systematyczne obrywanie jej zwiędłych listków i kwiatów. Podobne wymagania, co do pielęgnacji, czasu sadzenia i kwitnięcia ma surfinia, bardzo popularna w polskich ogródkach. Ona szczególnie lubi miejsca nasłonecznione, natomiast podczas upałów podlewać trzeba ją nawet dwa razy dziennie. Dodatkowo, deszcz może zniszczyć jej delikatne kwiaty, dlatego najlepiej posadzić ją pod zadaszeniem. Dość egzotyczną, ale coraz częściej wybieraną przez Polaków rośliną jest stokrotka afrykańska, która swą oryginalną urodą przyciąga wielu miłośników ogrodnictwa. Sadzimy ją w maju, potrzebuje bardzo dużo słońca, ale nie wymaga żyznej, zmineralizowanej gleby. Stokrotka pochodząca z Afryki, jest też odporna na suszę, dlatego z powodzeniem mogą wybierać ją osoby często opuszczające miejsce zamieszkania.

Pomysł na ogród.

Author: infokobieta24.pl